Pracujemy dla Kresów w ramach MPOOZ 2018

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
Podsumowanie akcji MPOOZ 2017

12 października we Wrocławiu miało miejsce uroczyste podsumowanie tegorocznej- 8. edycji akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia".

Nasza Szkoła otrzymała podziękowania od Organizatorów i władz UMWD z rąk członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego - dr Tadeusza Samborskiego.

podsumowanie mpooz1

podsumowaniempooz2

Co robimy obecnie?

To jednak nie koniec naszej pracy...

W paździeniku nauczyciele historii przeprowadzili we wszystkich klasach lekcję dot. polskiego dziedzictwa na Kresach Wschodnich.

Już od kilku tygodni zbieramy wśród uczniów i nauczycieli środki na znicze, które za kilka dni zapłoną m.in. przy grobie matki marsz. Piłsudskiego na wileńskiej Rossie.

Wychowawcy rozpoczęli zbiórki "symbolicznych złotówek", które co miesiąc uczniowie wpłacają na cele akcji.

W szkole trwa też zbiórka przyborów szkolnych, słodyczy i drobnych przedmiotów, z których będzie można zrobić paczki świąteczne dla dzieci polskich mieszkających na Ukrainie.

Rzeczy, które zawieźliśmy w tym roku dały naszym małym rodakom wiele radości, o czym świadczą poniższe zdjęcia przesłane nam przez przyjaciół z "Konfederacji Polaków Podola XXI wieku" z Winnicy.

зк5

pr3

pr4

początek roku1

Kwesta 1.11.2017

W dniu Wszystkich Świętych uczennice klasy 3A- Karolina i Natalia przeprowadzały kwestę na karpackim cmentarzu. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cele nowej, 9. edycji MPOOZ, której wolontariusze tradycyjnie wyruszą na Kresy w lipcu następnego roku.

Więcej zdjęć na szkolnym profilu FB.

Zachęcamy do działania na rzecz Kresów. Pomaganie czyni lepszym!

kwesta1

kwesta2