skw

Śladami Kunegundy

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W związku z ustanowieniem przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego roku 2019 Rokiem Turystyki Aktywnej, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs pn. „Aktywny Dolny Śląsk”, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych wszystkich typów.

Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu filmu promującego Dolny Śląsk oraz jego bogactwo kulturalne, historyczne, sakralne i przyrodnicze.

W konkursie udział wzięli uczniowie naszej szkoły – Ida Jaromin, Klaudia Domaradzka, Klaudia Boroń i Dawid Bednarczyk, którzy nakręcili 5 minutowy film pt. „Śladami Kunegundy”, prezentujący wędrówkę legendarnej kasztelanki z zamku Chojnik w poszukiwaniu wybranka, który byłby godzien jej ręki. Kunegunda odwiedziła zamek w Bolkowie, Książu i Grodnie oraz „Bramy czasu” w podziemiach Wzgórza Kościuszki w Jeleniej Górze, po czym wróciła na Chojnik.

Film można obejrzeć w serwisie Youtube pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=ZGcVO6N4MBc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR17nHQNElgp7h3I5HECjh7QSJ8OehiwVdQg_F6VGMfsvGMXSPWfX7XWQe0

Wyniki konkursu będą znane w czerwcu, a zwycięski zespół nagrodzony zostanie udziałem w trzydniowej wycieczce po Dolnym Śląsku.

Renata Domańska