skw

15 jubileusz międzynarodowego projektu filmowego już za nami

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowych warsztatach filmowych Kinema, które w tym roku odbyły się w dolnosaksońskim mieście Osnabrück.

Przez pięć dni  Aleksandra Kaczmarz, Dawid Bednarczyk, Ida Jaromin i Klaudia Boroń pracowali w polsko – niemiecko – francuskich zespołach nad filmami i przedstawieniami teatralnymi pod kierunkiem nauczycieli z Normandii, Marsylii i Dolnej Saksonii, natomiast nauczycielka języka niemieckiego z naszej szkoły, pani Renata Domańska, służyła doświadczeniem i pomocą przy pracy francuskich i niemieckich uczniów.

 W przerwach od wytężonej pracy młodzi filmowcy i aktorzy mieli okazję zwiedzić miasto i uczestniczyli w niemieckojęzycznej premierze polskiego filmu Małgorzaty Szumowskiej pt. „Twarz” oraz w jubileuszowej gali projektu, obchodzącego w tym roku 15 jubileusz swojego istnienia, podczas której zaprezentowali swoje dzieła teatralne i filmowe przedstawicielom niemieckiego i francuskiego Ministerstwa Edukacji i Kultury  

Ponadto mieli możliwość doskonalenia swojej znajomości  języków obcych i zawarcia nowych przyjaźni.

Z radością informujemy, że od nowego roku szkolnego szkoła nasza będzie partnerem nowego projektu Erasmus plus pod tytułem „Europa gehört uns  - Europa należy do nas”

Renata Domańska

Renata Domańska