skw

Mistrzostwa Polski seniorów w saneczkarstwie.

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

W dniach 15-17 marca w łotewskiej Siguldzie, jak co roku odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w saneczkarstwie lodowym.

Uczniowie naszej szkoły nie zawiedli i wywalczyli 4 medale:

Medal srebrny w konkurecji dwójek wywalczyli bracia Jakub i Mateusz Karaś.

Dwa medale brązowe wywalczył Kacper Tarnawski w konkurencji jedynek i drużyn.

Warto dodać że Kacper prowadził po pierwszym ślizgu z bardziej utytuowanymi gwiazdami saneczkarstwa jak Mateusz Sochowicz i Wojciech Chmielewski.

Największym objawieniem i zaskoczeniem  był brązowy medal w konkurencji jedynke kobiet wywalczony przez Nikolę Domowicz.

Bardzo dobrze spisł się również Arkadiusz Dybalski, który w duecie z Kacprem Tarnawskim byli blisko podium w konkurencji dwójek i ostatecznie zajeli czwartą lokatę. Równie dobrze spisała się Weronika Bryk, która w konkurencji drużyn wywalczyła 6 miejsce. Natomiast Dominik Houhoud razem z " człowiekiem bez maski" Mateuszem Sochowiczem chcieli sprawić niespodziankę i prawie by im sie udało gdyby nie problemy na starcie, ostatecznie zajeli 7 miejsce.

Na koniec dodam, że zawody stały na wysokim poziomie sportowym i  było blisko sensacji.  Jednak  ciężko jest wygrać z bardziej doświadczonymi kolegami z kadry, reprezentantami Polski, olimpijczykami i w dodatku absolwentami Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Karpacza.