skw

Mistrz języka niemieckiego 2019 wyłoniony!

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W piątek, 15 marca 2019 r. odbyła się dwunasta edycja szkolnego konkursu „Mistrz języka niemieckiego”

Konkurs ten ma formę mini – matury, ale jest przeznaczony nie tylko dla uczniów, którzy przystąpią do tego ważnego egzaminu już niebawem lecz również dla wszystkich innych uczniów, także tych z młodszych klas, szczególnie zainteresowanych nauką języka naszych zachodnich sąsiadów.

Uczniowie z klas Ia, Ith, IIIa, IIIth i IVth zmierzyli sie z zadaniami sprawdzającymi umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz pisania własnego tekstu użytkowego (wpis na blogu dla osób poszukujących pracy).

Konkurencja między uczestnikami konkursu była w tym roku tak wielka, że zaledwie różnice jednego punktu przesądziły o zajęciu czołowych miejsc.

Największą ilość punktów, a jednocześnie zaszczytny tytuł „Mistrza języka niemieckiego 2019” zdobył GABRIEL OLEJNICZAK z kl. Ia

II miejsce zajęła Nikola Basta z kl. IIIa

Na III miejscu uplasowali się  ex aequo:

Klaudia Pałys z kl. IVth

oraz Oskar Wysocki z kl. IIIa.

Gratulacje dla laureatów!

Renata Domańska