Autor poczytnych kryminałów gościem naszej szkoły

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

8 marca, w Dzień Kobiet, święto najbardziej popularne w okresie PRL, szkołę naszą odwiedził Przemysław Semczuk - dziennikarz, publicysta i autor książek o tematyce związanej z okresem Polski Ludowej, przedstawionej od strony kryminalnej.

Pisarz, spod którego pióra wyszły oparte na faktach historie kryminalne takie jak „ Wampir z Zagłębia”, „Czarna wołga”, „Kryptonim Frankenstein”, „Tak będzie prościej” czy też ostatnio „M jak morderca”, przedstawił wiele ciekawostek, faktów i mitów dotyczących naszych ulubionych bohaterów literackich i filmowych. Opowieści o szpiegach, podróżnikach, przestępcach i tropiących ich milicjantach oraz anegdoty o znanych postaciach popkultury XX wieku zdawały się nie mieć końca i wzbudziły spore  zainteresowanie.

Uczniowie poznali wiele ciekawych historii dotyczących Sherlocka Holmesa, doktora House’a, Jamesa Bonda i naszego rodzimego porucznika Borewicza.

Serdecznie dziękujemy naszej absolwentce, pani Marcie Czech, za zaproszenie do Karpacza tak ciekawego człowieka i umożliwienie nam spotkania z nim w progach naszej szkoły.

Renata Domańska