100-lecie Niepodległej na Wileńszczyźnie

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W dniach 9-11 listopada dwie uczennice ZSP w Karpaczu pod opieką nauczyciela Tomasza Kozłowskiego wzięły udział w XXIV Wileńskiej Sztafecie Niepodległości.
Tegoroczna rocznicowa sztafeta tradycyjnie przebiegała przez ojczyste ziemie Marszałka Piłsudskiego.
Biegacze wystartowali spod Ostrej Bramy, by przebyć ponad 300-kilometrową trasę przez: Kowno, Suginty, Zułów, Niemenczyn i zakończyć na wileńskiej Rossie.
Tam odbyły się oficjalne uroczystości z udziałem władz litewskich i polskich, organizacji polonijnych i setek Polaków z Wileńszczyzny.
W Sztafecie udział wzięło kilkuset biegaczy, m.in.: polscy harcerze z Wilna, wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, motocykliści z „Rajdu Katyńskiego”, miejscowa Polonia.
Na zakończenie uroczystości uczennice ZSP w Karpaczu- Weronika i Maja w imieniu społeczności szkolnej i mieszkańców Karpacza złożyły wiązanki i znicze na grobie Mauzoleum Matki i Serca Syna (J. Piłsudskiego) na cmentarzu wojskowym na Rossie.
Udział w tej akcji był bez wątpienia wspaniałą i „żywą” lekcją patriotyzmu doskonale wpisującą się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski.

Więcej zdjęć na profilu FB szkoły.

P1110940 P1110953 P1110960 P1120113 P1120122