Gwiazdy Sportu w Niepodległej

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
W 2018 roku świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji 13 listopada w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pt. „Gwiazdy Sportu w Niepodległej 1918-1939”.

Na zaproszenie dyrektora Muzeum, pana Zbigniewa Kulika, na wystawę przybyli obok wielu znamienitych gości również uczniowie naszej szkoły pod opieką dyrektora Lucjana Szpili i Renaty Domańskiej.

Weronika Bryk, Martyna Rzepecka, Patrycja Karaś, Nikola Domowicz, Anna Bryk, Dominik Houhoud i Arkadiusz Dybalski, uprawiający saneczkarstwo lodowe i kontynuujący tradycje polskich olimpijczyków, mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawego wykładu na temat historii międzywojennego sportu polskiego przez pryzmat najwybitniejszych postaci tamtego okresu, takich jak m.in. mistrzowie olimpijscy Halina Konopacka, Stanisława Walasiewicz i Janusz Kusociński oraz wielu innych, reprezentujących rozmaite dyscypliny letnie i zimowe.

Były to gwiazdy świecące najjaśniejszym blaskiem, stanowiące wzór nie tylko sportowy, gdyż bardzo wielu z nich zapisało również piękne karty w walce o wolność Polski.

Renata Domańska