Graficy z 2A pracują nad fotografią produktową

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Od tego roku szkolnego uczniowie liceum, którzy wybrali na rozszerzeniu w klasie 2 informatykę realizują autorski program nauczania z edukacji medialnej.

Na zajęciach zajmują się m.in.: tworzeniem witryn internetowych, fotografią cyfrową, analogową i lotniczą, projektowaniem graficznym, składem publikacji, modelowaniem 3D i niebawem drukiem 3D. W klasie trzeciej dojdzie projektowanie interfejsów aplikacji oraz tworzenie prostych gier.

W programie zaplanowano warsztaty z fotografii portretowej pod kierunkiem artysty-fotografika, plenerowe i studyjne warsztaty z fotografii analogowej w Jeleniej Górze oraz krótkie praktyki w prawdziwym wydawnictwie.

Każdy z uczniów bierze również udział w regionalnych i ogólnopolskich konkursach z dziedziny grafiki, fotografii czy filmu. Mają też okazję zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami używanymi w procesie projektowania czy tworzenia fotografii.

Na dzisiejszych zajęciach młodzi graficy próbowali swoich sił w trudnej sztuce fotografii produktowej, która jest wykorzystywana w reklamie produktów i usług.

Wszyscy spisali się świetnie, a przy okazji sporo nauczyli.

Zapraszam osoby z klasy 1 LO zainteresowane tym kierunkiem w przyszłym roku na rozmowę lub obserwację zajęć.

Tomasz Kozłowski

IMG 5039 IMG 5040 IMG 5041 IMG 5043 IMG 5044 IMG 5045 IMG 5046