ZSP w Karpaczu na otwarciu wystawy w Muzeum Sportu I Turystyki

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W sobotę, dnia 6 października 2018r., w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu odbyła się uroczystość otwarcia wystawy pod tytułem "KOLONIA W FOTOGRAFII".

Fotograficy Gerhard Becker, Eleonore Klein i Uwe Winterfeld – prezentowali przepiękne zdjęcia ukazujące Köln – czwarte co do wielkości miasto Niemiec, położone nad Renem w Nadrenii Północnej – Westfalii. Na wernisaż przybyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, ludzie związani z lokalną turystyką i kulturą oraz mieszkańcy Karpacza, zainteresowani przyjaznymi transgranicznymi relacjami Polski i Niemiec w zjednoczonej Europie. 

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III technikum, Anastazja Kowal, ucząca się zawodu hotelarza oraz nauczycielka języka niemieckiego, Renata Domańska.

W kameralnej atmosferze zaproszeni na wystawę wysłuchali informacji dotyczących historii powstania prezentowanych fotografii i technik ich wykonania, a także ciekawostek historycznych, dotyczących architektury Kolonii, W kuluarowych rozmowach miałyśmy również okazję opowiedzieć przybyłym na wystawę o naszej szkole, jej historii oraz aktualnych profilach kształcenia.

Dziękujemy panu Zbigniewowi Kulikowi, dyrektorowi muzeum, za zaproszenie i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz pojawimy się w jego gościnnych progach.

Renata Domańska