Konkurs potraw kresowych

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W dniu 23.03.2018 r odbył się konkurs Smaki Kresowe Kuchni PolskiejNie mogło tam oczywiście zabraknąć naszych uczniów, którzy są doskonałą wizytówką Szkoły.

Inicjatorem spotkania młodych kucharzy było Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Zachodnich w Jeleniej Górze. Nasze uczennice klasy III Sandra Daszkiewicz i Dominika Czupryna zmierzyły się z kresową babką ziemniaczaną. Oceną przygotowanych potraw zajęło się jury złożone z szefów kuchni z Wrocławia, Kowar i Zgorzelca. Niestety nie mieli łatwego zadania i nie potrafili zdecydować się na wyznaczenie championa. Przyznali pięć równorzędnych pierwszych miejsc. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody. Konkurs na zakończenie uświetnił występ zespołu wokalnego „Agat”, który wykonał piosenki o Lwowie, Wilnie i dawnych Kresach Rzeczpospolitej .