Warsztaty filmowe w ramach międzynarodowego projektu KINEMA

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

 

19 lutego 2018 roku uczniowie  naszej szkoły, Nikola Basta, Aleksandra Delost, Norbert Policht
i Dawid Bednarczyk uczestniczyli w spotkaniu warsztatowym w Legnicy. W spotkaniu wzięli udział reprezentanci sześciu dolnośląskich szkół (ZSP w Karpaczu, X LO we Wrocławiu, LO w Górze, ZSZ w Ząbkowicach Śląskich, ZSP w Oleśnicy oraz ZST w Jeleniej Górze) wraz ze swymi opiekunami.   Nasza szkoła uczestniczy w projekcie KINEMA od 2015 roku. Głównym celem projektu jest edukacja filmowa  i międzykulturowa młodzieży polskiej, niemieckiej i francuskiej.

Podczas warsztatów w Legnicy polscy uczniowie prezentowali nakręcone przez siebie filmy, nawiązujące do obejrzanych wcześniej filmów niemieckich bądź francuskich.

Efekt pracy naszych uczniów można znaleźć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=TaqivUwfv2s

W spotkaniu uczestniczył scenarzysta z Niemiec, pan Christoph Honegger, który wskazywał uczniom pozytywne aspekty ich pracy oraz elementy wymagające poprawy. Uwagi i wskazówki specjalisty uczniowie z pewnością wykorzystają podczas kolejnych warsztatów filmowych z udziałem niemieckich i francuskich kolegów z Dolnej Saksonii, Marsylii i Normandii.  Spotkanie podsumowujące tegoroczną edycję projektu odbędzie się we Francji w miejscowości  Angerville l'Orcher w dniach 9-13 kwietnia 2018.

Renata Domańska