Bajkowe Mikołajki po raz piąty w Naszej Szkole

Ocena użytkowników:  / 8
SłabyŚwietny 

„Bajkowe mikołajki” to akcja charytatywna, którą na rzecz dzieci i młodzieży z Domu Dziecka „Nadzieja” z Jeleniej Góry zorganizowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.

W dniu 12.12.2017 roku, już po raz piąty do Naszej Szkoły zawitała grupa 27 dzieci i młodzieży.

Wszystkich przybyłych gości, bardzo ciepło przywitała Pani Dyrektor Bogusława Kozłowska. Później przyszedł czas na spektakl. W tym roku dzieci obejrzały inscenizację znanej i lubianej bajki pt. „Królowa Śniegu”. Symboliczne rekwizyty, stroje i fabuła z lekkim przymrużeniem oka – to wszystko zaskarbiło sobie sympatię szanownej widowni. Prawdziwe były dziecięce emocje, których w czasie bajki nie brakowało. Widownia podążała za biegiem zdarzeń i utożsamiała się z postaciami. Było więc dużo radości i trochę artystycznego zamętu jak to w sztuce bywa.

Po spektaklu wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, by później wziąć udział w wielu konkursach, oczywiście jak każdego roku także gastronomicznych.

Przyszedł  w końcu czas na św. Mikołaja.  Zajęty jak co roku dotarł do nas z długą brodą i ogromnym czerwonym workiem. Jak zawsze miał w swoich zapasach ogrom prezentów i z radością obdarowywał wszystkich, którzy na niego czekali.

P.s.
Ogromne podziękowania wszyyyystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości. Jest niewiele szkół z tak wspaniałą młodzieżą. Dzięki Waszemu zaangażowaniu przygotowaliśmy 33 paczki, które dzieciakom wręczył św. Mikołaj. Dziękuję wszystkim klasom za przeprowadzenie zbiórki na ten cel. Na szczególne podziękowania zasłużyli uczniowie klas pierwszych, którzy po zaledwie kilku miesiącach pobytu w Naszej Szkole tak ochoczo przyłączyli się do organizacji „Bajkowych mikołajek”.

Pragnę podziękować z całego serca sztabowi organizacyjnemu. To Wy już od września dopytywaliście „a kiedy bajkowe mikołajki w tym roku?”

Dziękuję:

Kasi Bale, Norbertowi Polichtowi, Idzie Jaromin, Magdalenie Nalepce, Żanecie Kaszubie, Natalii Tomaszewskiej, Nikoli Kapkowskiej, Julii Piaseckiej, Magdalenie Orlickiej, Julii Kruszewskiej, Martynie Kiecy, Annie Drąg (kolejność przypadkowa:) dziękuję Agacie Skowrońskiej i Anecie Skrzydlewskiej, które były z nami od początku, ale z różnych względów nie mogły być obecne na uroczystości.

Wiem, że beze mnie, zdołalibyście przygotować „Bajkowe mikołajki” w przyszłości! Za to wielkie dzięki.

Dziękuję Oli Delost i Klaudii Kwiecińskiej za oprawę muzyczną spektaklu oraz całej uroczystości. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem Waszego talentu.

Dziękuję Emilowi Madekszy za świetne zdjęcia, dzięki którym będziemy wspominali tegoroczne spotkanie z dziećmi.

Dziękuję Natalii Oleszek, która przygotowała konkursy i zachęcała wszystkich do zabawy.

Dziękuję Dominikowi Zwolskiemu za odegranie swojej roli w perfekcyjny (jak co roku) sposób. Niech zostanie tajemnicą kogo postać odgrywałeś;)

W sposób szczególny dziękuję mamie i babci Klaudii Kwiecińskiej za poczęstunek, który królował na stołach. Dziękuję Asi Nowak i Jakubowi Kobiereckiemu za Wasze wypieki. Dziękuję klasie 2TG za przygotowanie muffinek.

Dziękuję Dawidowi Bednarczykowi, Łukaszowi i Mariuszowi Dawidczykom za wsparcie podczas porządkowania auli po zakończonej uroczystości.

Dziękuję Pani Iwonie Łacznej za pracę z uczniami podczas przygotowywania poczęstunku, oraz Panu Adamowi Lipińskiemu za współtworzenie „Bajkowych mikołajek”.

Dziękuję Pani Dyrektor Bogusławie Kozłowskiej za obecność i coroczne wsparcie naszego przedsięwzięcia.

Za wszystko jeszcze raz dziękuję całej społeczności szkolnej. Za zaangażowanie, odwagę, poświęcony czas i pomoc. To Wy przygotowaliście „Bajkowe Mikołajki”. PB.