Kinema 2017 nabiera rozpędu!

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Kinema 2017 nabiera rozpędu!

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie Kinema, skierowanym do uczniów i nauczycieli z Dolnego Śląska, Dolnej Saksonii, Normandii i Marsylii, zainteresowanych sztuką filmową oraz propagowaniem nauki języków obcych.

Organizatorem projektu jest Urząd Marszałkowski we Wrocławiu, Niedersächsisches Kultusministerium, Academie Rouen oraz Academie Aix-Marseille. Tegoroczną bazę do indywidualnej pracy wszystkich ekip stanowiły trzy filmy: polski pt. „Body/Ciało”, niemiecki pt. „Über uns das All” oraz francuski pt.„Compte tes blessures”.

Po obejrzeniu i przeanalizowaniu wszystkich filmów ekipa z naszej szkoły, w skład której weszli Nikola Basta, Aleksandra Delost, Magdalena Orlicka, Norbert Policht i Dawid Bednarczyk, przystąpiła do produkcji własnego filmu, nawiązującego do losów głównego bohatera filmu niemieckiego, którym był Paul Sabel – niedoszły lekarz, mąż nauczycielki Marty, popełniający samobójstwo w tajemniczych okolicznościach.

Naszym zadaniem było przedstawienie dnia z życia Paula, wyjaśniającego motywy jego zachowania. Zadanie to było niełatwe i obejmowało napisanie scenariusza i dialogów w języku niemieckim, dopasowanie scenografii i rekwizytów, wybranie miejsca akcji, aż wreszcie odegranie i nakręcenie scen oraz zmontowanie filmu. A oto efekt naszej wytężonej pracy, która przyniosła nam przy okazji sporo zabawy:

https://www.youtube.com/watch?v=TaqivUwfv2s

Ukoronowaniem projektu będzie spotkanie uczniów z trzech krajów, które odbędzie się w kwietniu 2018 w Normandii i wspólna praca nad nowymi zadaniami filmowymi.

Renata Domańska