Szkolna Liga Ekonomiczna - wyniki olimpiad

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Wraz ze zbliżającym końcem roku warto dokonać pewnych podsumowań.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 odbyły się w naszej szkole

4 edycje szkolne olimpiad z zakresu ekonomii,

w których wzięło udział 40 uczniów naszej szkoły.

Były to jak co roku Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiada Przedsiębiorczości

organizowane przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

oraz Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych,

a także dodatkowo pierwszy raz Olimpiada Statystyczna

i Olimpiada Przedsiębiorczości

organizowane przez Główny Urząd Statystyczny

i Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych

wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym.

W etapie szkolnym OWE podział miejsc przedstawiał się następująco:

  • Magdalena Orlicka z klasy IIA z wynikiem 53 punktów
  • Emil Madeksza z klasy IIt – 48 punktów
  • Szymon Grzywacz z klasy 1t – 46 punktów
  • Nikola Basta z klasy IIa – 45 punktów
  • Julia Piasecka z klasy IIt – 39 punktów

W Olimpiadzie Przedsiębiorczości organizowanej przez Zespół Szkół Rzemiosł

Artystycznych wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym miejsca w czołówce zajęli:

  • Paulina Ryba z klasy IIt – 38 punktów,
  • Szymon Grzywacz z klasy It – 34 punkt
  • Aleksandra Kazimierczak z klasy It – 23 punkty
  • Marika Klimaszewska z klasy IIt z 22 punktami
  • Joanna Nowak z klasy IIIt uzyskała 21 punktów.

 

Olimpiada Statystyczna pomimo problemów technicznych wyłoniła następujących zwycięzców:

  • Norbert Policht z klasy IIIt przekroczył próg 25 punktów - (25,1),
  • Joannie Nowak z tej samej klasy, 23,6 punktów
  • Julia Kruszewska 19,9 - IIIt
  • Martyna Kieca – 19,3 również z klasy IIIt.

Ostatni etap szkolny Olimpiady Przedsiębiorczości to popis dziewczyn z klasy Ia:

  • Anna Drąg - 45 pkt
  • Sandra Suropek - 40 pkt
  • Ida Jaromin z klasy IIt – 29 pkt
  • Emil Madeksza – 24 pkt
  • Joanna Nowak – 19,5 pkt

Dodatkowa kategoria, którą warto przy okazji wprowadzić - na najbardziej aktywnego „ekonoma” wyłoniła trochę inną kolejność:

  • Joanna Nowak z klasy IIIt – 97 pkt
  • Szymon Grzywacz z klasy It – 91 pkt
  • Emil Madeksza z klasy IIt – 88 pkt
  • Paulina Ryba również klasa IIt – 73 pkt
  • Łucja Skowrońska z klasy IIIt – 67 pkt

Czekamy na oficjalne wyniki i potwierdzenia miejsc uczniów, którzy awansowali do etapów okręgowych olimpiad.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w zmaganiach.

W styczniu 2018r. zaczynają się eliminacje okręgowe.

Do siego roku!!!