Szlachetność w cenie

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Każdy, kto lubi atmosferę świąt Bożego Narodzenia,  a chyba nie ma ludzi, którzy by jej nie lubili, przynajmniej w naszej szkole, wie, że w Mikołajki można poczuć już świąteczny smak i zapach. Zwłaszcza w naszej szkole. Od kilku lat Mikołajki są dniem, w którym odbywa się Plebiscyt Renifery. Po zakończeniu listopadowych nominacji na najciekawsze osobowości uczniów i nauczycieli w naszej szkole, plebiscyt pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości i wyłonić laureatów tegorocznych statuetek, których poznamy na Gali Renifery już 22 grudnia 2017 r. Do tego czasu trzeba jeszcze przeczekać w niepewności. A jest na co czekać. Między sympatykami laureatów aż 10 statuetek w kategoriach: Ostatni Samuraj, Sokole Oko, James Bond, Cicha Woda, Sportowy Świr, Miglanc Roku, Złote Serce i Mikołajek 2k17 toczyła się naprawdę zacięta rywalizacja.

Jak co roku podczas plebiscytu odbywał się również Kiermasz Charytatywny. Nie zabrakło na nim przepysznych ciast upieczonych przez naszych uczniów, nauczycieli i przyjaciół, kawy, herbaty, a w tym roku nawet barszczu i pomidorowej zupy. Chociaż kiermasz odbył się w naszej szkole już po raz 3, to jednak ten można nazwać naprawdę wyjątkowym. Nie tylko ze względu na atmosferę, czy uczniów, którzy przez kilka godzin non stop zapełniali stoliki kawiarenki, ale przede wszystkim przez powodzenie tegorocznej akcji. W tym roku zbieraliśmy na wymarzony prezent do Świątecznej Paczki dla pewnego, małego chłopczyka. Chłopiec marzył o robocie, a my marzyliśmy o tym, żeby sprostać jego pragnieniom. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy, a nawet fachowcy, którzy pracują przy naszej elewacji stanęli na wysokości zadania przekraczając nasze najśmielsze oczekiwania. W tym roku zebraliśmy 707,25 PLN, półtora razy więcej niż podczas wszystkich poprzednich kiermaszów razem wziętych. Ta eksplozja hojnych serc sprawiła, że udało nam się zakupić nie tylko wymarzony prezent, ale również kilka innych, potrzebnych rzeczy.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy upiekli ciasta, dziewczynom obsługującym kiermasz, a przede wszystkim tym, którzy zechcieli wspomóc naszą akcję. Zapraszamy na Galę Renifery 2k17 już 22 grudnia 2017 roku do Auli ZSP w Karpaczu.

Organizatorzy Gali Renifery 2k17