Kinema 2017

Ocena użytkowników:  / 0

W dniach 24-28 kwietnia 2017 uczniowie klasy IIIa, Ewa Malinowska, Tomasz Preizner i Marcin Makowski wraz z nauczycielką języka niemieckiego Renatą Domańską uczestniczyli w warsztatach filmowych w Osnabrück w ramach polsko-niemiecko-francuskiego projektu filmowego KINEMA.
W tym roku współpracowaliśmy z uczniami z Gymnasium Ernestinum z Rinteln w Dolnej Saksonii oraz Lycěe Fělix Esclangon z Manosque w Marsylii.  Naszym zadaniem było nakręcenie filmu, w którym dochodzi do hipotetycznego spotkania bohaterów trzech wcześniej obejrzanych produkcji: "LesCombattants", "Der Nachtmahr" i "CracheCœur". Pobyt w Osnabrück był również okazją do zwiedzenia miasta, poznania regionalnych potraw z Francji, Niemiec i Polski, zawarcia nowych znajomości oraz sprawdzenia swoich umiejętności językowych i aktorskich.

R.D.