Konferencja dotycząca przygotowania uczniów do egzaminów zawodowych

Ocena użytkowników:  / 0

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle podjął się organizacji w dniach 3 i 4 czerwca 2016r. w Hotelu Stok**** konferencji z zakresu przygotowania uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach: technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

W dwudniowej konferencji wzięło udział ponad 120 osób z 75 techników z całej Polski. Uczestnicy mieli okazję brać udział w warsztatach - odrębnych dla każdego zawodu i samodzielnie rozwiązywać zadania z zakresu hotelarstwa, turystyki i gastronomii. Zaproszenie organizatorów przyjęła także pani dr Magdalena Bełza, która przeprowadziła krótkie warsztaty z zakresu obsługi gości niepełnosprawnych, a uczniowie ZSGH w Wiśle uświetnili spotkanie pokazem tzw. musztry kelnerskiej, czyli pokazem synchronicznym obsługi gości. Prelegentami tegorocznej konferencji byli:

  • pani Lucyna Korta – specjalista ds. hotelarstwa (kwalifikacje T.11 oraz T.12)
  • pani Dorota Mendrek – ekspert ds. gastronomii (kwalifikacje T.6 oraz T.15)
  • pani Dorota Sydorko- Raszewska – ekspert ds. turystyki (kwalifikacje T.13 oraz T. 14)

Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce o godz. 10.00 w piątek 03.06.2016 na sali konferencyjnej Hotelu Stok****.

wisla01